כל מה שצריך לדעת על ביטוח מקיף

תוכן עניינים

כל בעל רכב חייב להחזיק בביטוח חובה, אך הרוב המוחלט של הנהגים בוחרים להשקיע גם בביטוח מקיף לרכב. ביטוח זה נועד לספק כיסוי במקרה שבו יגרם נזק לרכב עצמו, בעוד שביטוח חובה אחראי לכיסוי נזקי גוף בלבד.

ברוב המקרים עדיף להשקיע בביטוח מקיף, שיוכל לכסות את עלות הנזק במקרה של תאונה, שריפה או גניבה. יש לזכור כי עלות הנזק עלולה להגיע לעשרות אלפי שקלים, לכן כדאי לדאוג מראש לביטוח מתאים.

ביטוח מקיף

מה זה ביטוח מקיף לרכב ומהי הייחודיות שלו?

רוב חברות הביטוח יוכלו לספק לכם ביטוח מקיף לרכב, כאשר ההבדל בין הפוליסות השונות מתבטא בעיקר בכיסויים הנוספים. למעשה הביטוח המקיף הבסיסי אמור להיות זהה בכל חברות הביטוח. כמובן שהן רשאיות לספק כיסויים נוספים, אך הדבר תלוי בחברת הביטוח וכמובן ברצון שלכם להשקיע בכיסוי נוסף.

הפוליסה הבסיסית נועדה לספק לכם פיצוי עבור הנזק שנגרם לרכב שלכם במקרה של תאונה, שריפה, פיצוץ, שיטפון, ברד, נזקי מזג האוויר וכמובן נזק שגרם בעקבות ניסיון גניבה או וונדליזם. מעבר לכך, פוליסת הביטוח נועדה לספק פיצוי במידה והרכב נגנב, התהפך או היה מעורב בכל סוג של תאונה.

מה ההבדל בין ביטוח מקיף לצד ג'?

אנשים רבים מתבלבלים בין ביטוח מקיף לביטוח צד ג', אך למעשה מדובר על שני סוגים שונים של ביטוחים. הביטוח המקיף מספק כיסוי למגוון רחב של מצבים שונים, העלולים לגרום לנזק לרכב שלכם. לעומת זאת, ביטוח צד ג' יוכל לספק כיסוי לנזק שייגרם לרכב השני, במקרה של תאונה. למעשה, הביטוח המקיף כולל בתוכו גם ביטוח צד ג', מאחר ומעבר לכיסוי הנזק שנגרם לרכב שלכם, הוא מכסה גם את הנזק שנגרם לרכב השני.

כדאי לציין כי הן ביטוח צד ג' והן ביטוח מקיף מכסים נזק שנגרם לרכוש של צד ג', כולל רכבים, מבנים, אופניים מסוגים שונים, גדרות וכדומה. כלומר, הביטוח אינו מכסה אך ורק נזק שנגרם לרכב השני במקרה של תאונה, אלא גם כל סוג של נזק שגרמתם עם הרכב שלכם לרכוש של אדם אחר.

מה חשוב לדעת לגבי ביטוח צד ג' וביטוח מקיף?

כדאי להדגיש כי אומנם ביטוח מקיף כולל בתוכו את ביטוח צד ג', אך ביטוח צד ג' אינו כולל שום סוג של כיסוי לרכב שלכם במקרה של תאונה או כל אירוע אחר, שעלול להוביל לנזק לרכב. רוב האנשים שמחזיקים ברכב ישן או רכב בעל ערך כספי נמוך יבחרו לרוב לרכוש ביטוח צד ג', מאחר ואין צורך לשלם עבור כיסוי ביטוחי גבוה, שעלול לעבור את מחצית שווי הרכב.

אך אם יש לכם רכב חדש או רכב יקר, אין שום סיבה שלא להשקיע בביטוח מקיף, שיכול לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים במקרה של תאונה. הביטוח המקיף כולל לרוב שירותי דרך וגרירה, רכב חלופי במקרה של תאונה או גניבה, הגנה משפטית, ביטוח שמשות ועוד. תוכלו להוסיף או להוריד כיסויים, בהתאם לצורך שלכם.

מה זה ביטוח מקיף

כמה עולה ביטוח מקיף לרכב?

מחיר הביטוח המקיף תלוי במספר גורמים שונים, כאשר אחד הגורמים המשמעותיים ביותר הוא שווי הרכב שלכם. ככל שהרכב שלכם יהיה יקר יותר, כך תאלצו לשלם יותר עבור הביטוח המקיף לרכב. כמו כן, מחיר הביטוח המקיף שלכם צפוי לעלות, במידה ומדובר על רכב שנוטה להיגנב בתדירות גבוהה יחסית.

גורמים נוספים שמייקרים את מחיר הפוליסה הוא כמות הנהגים שרשאים לנהוג ברכב והגיל שלהם. במידה ומדובר על נהגים צעירים או על יותר משני נהגים, כנראה שהפוליסה שלכם תהיה יקרה יותר. מצד שני, גורמים שמוזילים עלויות כוללים מערכות בטיחות והתראה מתקדמות והעבר הביטוחי שלכם, במידה ולא הגשתם תביעות נגד חברת הביטוח ב-3 השנים האחרונות.

ביטוח מקיף לרכב – סיכום

ביטוח מקיף נחשב לאופציה המומלצת ביותר עבור בעלי רכבים חדשים או יקרים, מאחר והוא מספק כיסוי לכל נזק שנגרם לרכב בעקבות תאונה, שריפה וכדומה. הביטוח המקיף כולל בתוכו גם ביטוח צד ג', כך שאתם מכוסים גם במידה ונגרם נזק לרכב או לרכוש של אדם אחר.

במידה ואתם נגשים למוסך פחחות וצבע ותבחרו להפעיל את הפוליסה במוסך הסדר, חברת הביטוח תשלם לכם את הפיצוי שמצוין בה, אך חשוב לשים לב מראש למחיר השתתפות העצמית ולתנאי הפוליסה.

מאמרים אחרונים:

מה היתרונות של מוסך הסדר מגדל?

איך לשדרג את המראה של הרכב?

חשיבות בחירת מוסך פחחות וצבע איכותי ואמין

תיקון פחחות וצבע לרכב – איך זה משפיע על שווי הרכב שלך?

טרנדים חדשים בעולם הפחחות וצבע לרכב

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מאמרים נוספים:

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

×