עשיתם תאונה עם הרכב מה צריך לעשות?

תוכן עניינים

מה עושים במקרה של תאונה? תאונות דרכים לצערנו קורות לא מעט, חלקן תאונות קטלניות וחלקן תאונות קלות יחסית המסתכמות בתיקוני פח קלים ונזק פיזי לרכב. הלחץ במקרה זה יכול מעט לבלבל, ולכן המומחים של מרכז שירות בסגנון 2000 , המתמחים בפחחות וצבע ותיקון רכב לאחר תאונה, כאן כדי להסביר לכם כיצד לפעול במקרה שעשיתם תאונה עם הרכב.

תאונה עם הרכב? לקחת נשימה ארוכה ולא לפעול מתוך לחץ

לא משנה מי אשם בתאונה, הלחץ נמצא באוויר, ולכן חשוב לקחת נשימה ארוכה ולא לפעול מתוך לחץ. במקרה של תאונה עם הרכב ועם נפגעים, יש לצאת מהרכב עם אפוד זוהר ולבדוק אם יש נפגעים בצד השני ולהזעיק את כוחות ההצלה. יש גם לגשת להיבדק בבית החולים (במידת הצורך). במקרה של נפגעים אין להזיז את הרכב עד להגעת המשטרה.

תאונה עם הרכב

להחליף פרטים

במידה והתאונה קרתה ללא נפגעים, יש להחליף פרטים עם הנהג השני. חשוב לדעת שכיום כל נהג מחויב למסור פרטים על פי החוק, וזאת במידה והיה מעורב בתאונה. במידה והנהג מסרב, רשמו את מספר הרכב, צלמו את הנזקים והעבירו לקצין רכב. לאחר מכן יש לגשת למשטרה ולקבל אישור על התערבותכם בתאונת דרכים.

כתבו לעצמכם מה היה

בכל מקרה של תאונה עם הרכב, חשוב לרשום מה היה ולאסוף ראיות וצילומים. לעיתים מרוב הלחץ שוכחים מה באמת היה, ולכן מומלץ לכתוב הכל ולא להיכנס לעימות מילולי עם הצד השני. חשוב לכתוב את שעת התאונה, את מזג האוויר, מהירות הנסיעה, לבצע תרשים של מיקום הרכבים בזמן התאונה וכל מידע שיוכל לסייע לאחר מכן.

לא לחתום על שום מסמך

חשוב מאוד שלא לחתום על שום מסמך שדורש הצד השני, גם אם התאונה באשמתכם. זכרו, הכביש אינו בית המשפט, ואף אחד מכם אינו שופט תעבורה. חשוב שלא להודות כלל באשמה, גם לא בעל פה וודאי שלא בכתב.

מה עושים במקרה של תאונה

פנייה לחברת הביטוח

בנזק פיזי לרכב, תאלצו להפעיל את חברת הביטוח, כמובן אם הנזק משמעותי ועולה על דמי ההשתתפות העצמית. מומלץ לדווח על התאונה עם הרכב לחברת הביטוח ולברר את גובה ההשתתפות העצמית. כמו כן, כדאי לברר אם ניתן לגשת למוסך הסדר או למוסך פרטי ולבחור להיכן תרצו לגרור את הרכב.

מוסך פרטי או מוסך הסדר?

ישנם הבדלים משמעותיים בין מוסכי הסדר למוסכים פרטיים, כלומר מוסכי הסדר הם אלה שעובדים בשיתוף עם חברות הביטוח, ומוסכים פרטיים שאינם בהסדר, כלומר כל מוסך אחר שתבחרו לגרור אליו את הרכב. ההמלצה היא לבחור במוסך שאתם סומכים עליו וכזה שמעניק רכב חליפי מהרגע הראשון.

הזמנת גרר

השלב הבא הוא הזמנת גרר, במידה ולא ניתן לנסוע עם הרכב. במידה וכן, תוכלו כבר באותו הרגע לנסוע למוסך. בשלב זה כדאי לדעת שמרכז שירות בסגנון 2000 מעניק שירותי שינוע הרכב והבאת רכב חליפי לזירת התאונה בכל חלקי הארץ, כך שתוכלו לחזור מזירת התאונה ישירות הביתה או למקום העבודה.

תיקון הרכב וההליכים הבירוקרטיים

בשלב הבא הרכב ניכנס למוסך ויהיה עליכם לטפל בכל הניירת והמסמכים של הביטוח. מחלקת התביעות של מרכז שירות בסגנון 2000 מעניקה טיפול מלא בתביעות ופועלת רבות על מנת לייעל תהליכים מול חברות הביטוח. כמו כן, המרכז עובד עם כל חברות הביטוח ומעניק תנאי הסדר נוחים ללקוחות.

מאמרים אחרונים:

מה היתרונות של מוסך הסדר מגדל?

איך לשדרג את המראה של הרכב?

חשיבות בחירת מוסך פחחות וצבע איכותי ואמין

תיקון פחחות וצבע לרכב – איך זה משפיע על שווי הרכב שלך?

טרנדים חדשים בעולם הפחחות וצבע לרכב

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מאמרים נוספים:

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

×