לוגו מרכז שירות בסגנון 2000

מניעת שכחת ילדים ברכב

תוכן עניינים

בשנים האחרונות אנו שומעים על עוד ועד מקרים של שכחת ילדים ברכבים, במיוחד בחודשים חמים. ברוב המקרים, שכחת ילדים מסתיימת בהתייבשות, כוויות או חלילה במקרה של מוות. קבוצת הגיל של תינוקות וילדים הנשכחים ברכב היא 0-3 שנים, כאשר מקרה זה יכול לקרות לכל אחד ואחת. הבאנו את כל הדרכים שיסייעו למנוע את התופעה, כולל פיצ'רים וטיפים יעילים מאוד.

שכחת ילדים ובעיקר תינוקות היא תוצאה של היסח דעת, עייפות, החלפת רכבים ואי תיאום בין ההורים, הטרדות או מקרים שהתינוק נרדם ופשוט ההורה המשיך לביתו או למקום העבודה ושכח להוריד את התינוק בפעוטון. רק נציין שבעשור האחרונות (2010-2020) נשכחו 880 תינוקות וילדים ברכב, ו-31 מקרים הסתיימו במוות. במהלך השנים הוגשו הצעות חוק שונות למניעת שכחת ילדים ברכב, הן באמצעים דיגיטליים והן מבחינת אכיפה וענישה, אך אף חוק לא חוקק בפועל. רק נסביר שבמהלך השנים פותחו לא מעט אמצעים דיגיטליים למניעת שכחת ילדים ברכב, אך כיום המדינה אינה מחייבת הורים לבצע שימוש באמצעים אלה.

לשם השוואה, כיום באיטליה ישנה חובה להתקין אמצעי חכם למניעת שכחת ילדים לאנשים המסיעים ילדים מתחת גיל 4 ואף המדינה מסבסדת את מערכות אלה, מה שלא קורה בישראל. מקרים אלה מתסכלים מאוד וגורמים למפח נפש להורים ושלא לדבר על הצער ונקיפות המצפון שירדפו אותם למשך שנים, ולכן יש כמה דברים שאפשר לעשות כבר עכשיו כדי למנוע שכחת ילדים.

מה עלינו לעשות כהורים כדי למנוע את התופעה?

  1. ראשית, טרם היציאה מהרכב, יש לבדוק תמיד שתא הנוסעים ריק.
  2. מומלץ להניח תיק/טלפון או כל פריט שלא תצאו בלעדיו מהרכב בתא הנוסעים או ליד התינוק.
  3. חשוב שלא לדבר בטלפון טרם היציאה מהרכב כדי שלא להסיח את הדעת.
  4. עשו לכם הרגל להתקשר או לשלוח הודעה לבן/בת הזוג ולוודא שכולם הגיעו למסגרות.
  5. עשו לכם תזכורת בנייד כדי לוודא שלא נותר מישהו מאחור.
  6. לא להשאיר תינוק או ילד ברכב ללא השגחה, גם לא לכמה דקות!
כיצד ניתן למנוע שכחת ילדים ברכב

המערכות והאפליקציות השונות שיסייעו למניעת שכחת ילדים ברכב:

אפליקציות ייעודיות למניעת שכחת ילדים – כיום יש לא מעט אפליקציות המבוססות על GPS ומפעילות התראה קולית או באמצעות הודעת SMS לנהג. כמו כן, קיימות אפליקציות המקשרות בין הצוות החינוכי להורים ומעדכנות כאשר הילד הגיע לגן, ואביזרים למניעת שכחת ילדים ברכב.

מערכות חכמות מבוססות חיישנים – מערכות אלה קלות לתפעול ומבוססות על טכנולוגיה המזהה נפח או טמפרטורה מסוימת בחלל הרכב ושולחות לנהג הודעה. חלק מהמערכות גם כוללות מערכת הזעקה המפעילה סירנה במקרה של שכחת ילד ואף יש כאלה שפותחות את החלונות לאוורור הרכב וכמובן גם שולחות הודעה לנהג. מערכות אלה יעילות מאוד ופועלות באופן אוטומטי ללא צורף ההפעלה או נטרול.

מניעת שכחת ילדים ברכב

אפליקציות נפוצות:

מערכת למניעת שכחת ילדים ברכב:

מאמרים נוספים:

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

×