מוסך הסדר או מוסך רגיל, מה משתלם יותר?

תוכן עניינים

הרכב עבר תאונה, ועכשיו אחת הדילמות היא לתקן מוסך הסדר או מוסך רגיל. כן אלה שתי האפשרויות הקיימות… אז אם גם אתם מתבלטים בין השניים, אנחנו כאן כדי ל עשות לכם סדר.

עוד בוקר שגרתי, קמתם עם פול אנרגיה, שתיתם קפה, נכנסתם לרכב לכיוון המשרד ואופס… מישהו איבד ריכוז ולרוע המזל פגע ברכב שלכם. אז תודה לאל שהסיפור נגמר רק בפגיעה פיזית ברכב, וכמו שאומרים "שאלה יהיו הצרות שלנו". את השלבים הבאים אתם וודאי מכירים, לקחת פרטים, לצלם, לפנות לחברת הביטוח, להזמין גרר ולחפש מוסך שיתקן את המפגע ויחזיר את הרכב לתפקוד מלא.

 

מוסך הסדר או מוסך רגיל? מה ההבדל?

לא משנה היכן הרכב שלכם מבוטח (כמובן שבביטוח מקיף), חברת הביטוח תציע לכם לתקן את הרכב במוסך הסדר או לגשת למוסך פרטי לבחירתכם. רק נסביר שמוסך הסדר הוא מוסך שעובד בשיתוף עם חברת הביטוח, ולכן כל הפרוצדורה נעשית מול חברת הביטוח, כך שנותר לכם לשלם השתתפות עצמית שתהיה נמוכה יותר ולבחור מוסך הממוקם בקרבת מקום. לעומת זאת, מוסך פרטי הוא כל מוסך אחר שתרצו לגשת אליו, אך כאן עליכם לדאוג לכל הפרוצדורה.

מוסך הסדר או מוסך רגיל

היתרונות של מוסך הסדר ביחס למוסך שאינו בהסדר

 

השתתפות עצמית מוקטנת יותר:
כידוע, כיום כל חברת ביטוח גובה השתתפות עצמית במקרה של הפעלת פוליסה, אלא שהשתתפות עצמית במוסך הסדר תהיה נמוכה יותר ביחס למוסך פרטי. למה? כיוון שהמוסך מקבל יותר "לקוחות" מחברת הביטוח, ולכן מוסכי הסדר מעניקים מחירים מיוחדים לחברות הביטוח, מה שאומר שתערפי התיקון יהיו זולים באופן משמעותי. לעומת זאת, במוסך פרטי גובה ההשתתפות העצמית יהיה גבוה יותר, לעיתים בעשרות אחוזים.

 

מדיניות קשוחה יותר:
מוסכי הסדר העובדים מול חברות הביטוח נחשבים לאמינים יותר, מכיוון שהם כפופים לביקורת קפדנית מול חברות הביטוח, מה שאומר שהם לא יכולים לעשות כל שבדעתם ולנסות "לתפור" תיקונים נוספים, או מנגד "לחפף" בעת התיקון. כידוע, מדובר על שוק חופשי, ולכן פנייה למוסך הסדר תבטיח לכם מוסך מקצועי שיש לו אבא ואמא.

 

בלי צ'קים ובלי כאבי ראש:
כאשר פונים למוסך הסדר, יש לכם שקט נפשי בכל הקשור לתשלום, כיוון שתשלמו השתתפות עצמית ופה זה נגמר, בלי צ'קים ובלי כאבי ראש. למעשה, המוסך גובה תשלום ישירות מחברת הביטוח. לעומת זאת, כאשר פונים למוסך פרטי, יש לשלם למוסך את מלוא הסכום בצ'קים דחויים, ולאחר מכן יש לגבות את התשלום מחברת הביטוח. נציין שתהליך זה לוקח זמן רב יותר, ויש סיכוי שהתשלום יירד עוד טרם קבלת התשלום מחברת הביטוח.

 

תנאי תשלום נוחים גם במקרה של תביעה צד ג':
פגיעות צד ג' מורכבות יותר, כיוון שלעיתים הפוגע לא מודה ולא לוקח אחריות על הנזק, מה שיכול להיגרר לבית המשפט ולקחת זמן רב עד לקבל הכסף. תוכלו להפעיל את הפוליסה ולגשת למוסך הסדר, מבלי לשלם השתתפות עצמית גבוהה. כאשר חברת הביטוח תצליח לתבוע את הצד השני התביעה תימחק ותקבלו חזרה את ההשתתפות. במקרה של מוסך פרטי, הדבר הרבה יותר מורכב.

 

רכב חלופי החל מהיום הראשון:
כל מוסך שעובד בהסדר עם חברת הביטוח מחויב על פי החוזה לספק רכב חלופי החל מהיום הראשון של התיקון. רק נציין שמוסכים פרטיים לא מחויבים לספק רכב חלופי, כך שלא בטוח שתקבלו את השירות הכל כך חיוני הזה.

מאמרים אחרונים:

מה היתרונות של מוסך הסדר מגדל?

איך לשדרג את המראה של הרכב?

חשיבות בחירת מוסך פחחות וצבע איכותי ואמין

תיקון פחחות וצבע לרכב – איך זה משפיע על שווי הרכב שלך?

טרנדים חדשים בעולם הפחחות וצבע לרכב

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מאמרים נוספים:

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

×