כמה עולה רכב ביבוא אישי

תוכן עניינים

רכישת רכב חדש הוא פנטזיה של רבים, לקרוע את הניילונים ולהרגיש את הביצועיים החלקים של הרכב החדש. חלקם הסתפקו ברכבים המוצגים באולמות תצוגה ברכבי הארץ, הם ייגשו לאחד כזה, ייקחו את הרכב לנסיעת מבחן, יוסיפו אבזורים שונים והופ… יש להם רכב חדש. אבל יש חלק לא מבוטל מכלל האוכלוסייה שמעדיפים לעבור את התהליך בדרך קצת יותר נחשקת, הם יחפשו רכב שאין בהיצע הקיים, כזה שמייבאים במיוחד מחו"ל.

ייבוא אישי רכב – החיידק של רכב אקסקלוסיבי

את החיידק שנדבק באנשים שאוהבים רכבים מיוחדים אי אפשר לרפא, וכמו שאומרים "שכאתה מתחיל, אתה מתמכר". אנשים שנדבק בהם החיידק מעוניינים ברכב בייבוא אישי, כלומר כזה שמתאים במיוחד לדרישות הספציפיות שלהם. אנשים אלה יוכלו לגשת למקומות ייעודיים ולחפש רכב חלומי שניתן לייבא ממגוון מדינות מרכבי העולם כמו אירופה, ארה"ב, קנדה וכו'. מובן שתהליך זה שונה, אך מייד נבין למה היום פשוט יותר לייבא רכב אישי.

רכב ביבוא אישי

הכירו את החוק החדש שמקל על התהליך של רכב ביבוא אישי

אם עד לפני כמה שנים יבוא אישי של רכב היה נחלתם של אנשים עשירים מאוד, כיום הדבר שונה לחלוטין. באמצע שנת 2016 השר ישראל כף שכיהן כשר התחבורה, הבין את הקושי והבירוקרטיה של רכב ביבוא אישי וקבע את 'חוק רישוי הרכב' המרחיב את היבוא המקביל של כלי רכב בישראל. בין היתר, החוק החדש מוסיף ערוצי יבוא נוספים, כלומר יבואנים יהיו רשאים לייבא לישראל כמות מוגבלת (20) של רכבים מדילרים בחו"ל, ללא צורך בקשר ישיר עם יבואני הרכב הגדלים. מטרת החוק להקל על התהליך ולאפשר לעוד שחקנים להיכנס למגרש וכך להוזיל עלויות.

מה חשוב לקחת בחשבון שמייבאים רכב אישי?

כי שאמרנו, החוק החדש נועד להקל על התהליך, אולם כמו ברכישת בית, גם ברכישת רכב בייבוא אישי מתווספות עלויות שונות שיש לקחת בחשבון טרם התחלת התהליך. אז מה עלות יבוא רכב אישי ואילו עוד עלויות צריך לקחת בחשבון:

  • העלות של הובלת הרכב יבשתי וימי וגם ביטוח על ההובלה.
  • תשלום מכס ומיסים על הרכב. עלות המס בממוצע עומדת על 40% לעל רכבים ירוקים ויכולה להגיע לפי 3 במקרה של רכבים מזהמים.
  • מס יבוא רכב יוקרה, שזהו מס שיש לשלם על רכב שעלותו מעל 300 אלף שקלים. המס הוא 20% משווי הרכב.
  • עמילות מכס שזהו תשלום נוסף שיש לקחת בחשבון.
  • הנפקת רישיון ייבוא ורישיון רכב זמני.
  • טיפול ורישום הרכב במשרד התחבורה ורכישת לוחות זיהוי.

 

מעבר להוצאות אלה, לא פעם אנשים מעוניינים בתוספות ואבזורים שונים כמו ציפויים לרכב, החלפת טמבון, החלפת ג'אנטים, מדבקות ייחודיות ועוד. אם כך, צריך לקחת בחשבון גם את הוצאות אלה.

ייבוא אישי רכב

להיעזר בחברה המתמחה בתחום

כפי שאנו רואים, יש לא מעט תשלומים ובירוקרטיה שיש לעבור בדרך אל הגשמת הפנטזיה, שכאמור בירוקרטיה זו לוקחת זמן יקר מאוד, ולכן ההמלצה היא להיעזר ביבואן רכב מוסמך בעל קשרים וניסיון שיוכל לקצר את התהליך משמעותי, לחסוך לכם זמן יקר וגם להוזיל באופן משמעותי את העלויות, הרי יש הבדל בין לקוח מזדמן המייבא רכב אחד ליבואן רכב המייבא עשרות רכבים בשנה.

מאמרים אחרונים:

מה היתרונות של מוסך הסדר מגדל?

איך לשדרג את המראה של הרכב?

חשיבות בחירת מוסך פחחות וצבע איכותי ואמין

תיקון פחחות וצבע לרכב – איך זה משפיע על שווי הרכב שלך?

טרנדים חדשים בעולם הפחחות וצבע לרכב

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מאמרים נוספים:

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

×