טיפים לחסכון בביטוח רכב

ביטוח רכב הוא אחד ההוצאות הניכרות בכל בית, ונראה כי כל משפחה בממוצע מוציאה אלפי שקלים בשנה לביטוח הרכב. ישנם כאלה שבכל שנה מחדשים באופן אוטומטי את הביטוח מבלי לבדוק ולבצע השוואות, אך נראה שאחוז גבוה יותר בכל שנה מבצע השוואה, כי בכל אופן אנחנו עם מובחר שלא אוהב לצאת פראייר.

 

אם גם אתם עומדים בקרוב לחדש את ביטוח הרכב, רגע לפני יש כמה דברים שצריכים לבדוק, הנה הם כאן לפניכם.

 

טיפים לחיסכון בביטוח רכב

 

הנחת היעדר תביעות

במידה ולא תבעתם את הפוליסה בשלוש השנים האחרונות, אתם זכאים להנחת היעדר תביעות משמעותית, ולכן כדאי לברר זאת מראש ולקחת בחשבון לפני שמחדשים את ביטוח הרכב. בכל מקרה, חברות ביטוח מאוד אוהבות מבוטחים עם עבר ביטוחי נקי, ולכן יש סיכוי למצוא מחירים טובים יותר, צריך פשוט לעשות השוואות.

 

מיהם המורשים לנהוג?

כידוע, מחיר הפוליסה בין היתר נקבע על פי המורשים לנהוג, לדוגמה האם מדובר בנהג צעיר, נהג חדש, או נהג וותיק. מובן שככל והנהג יהיה צעיר יותר, כך עלות הביטוח תהיה יקרה יותר. במידה וקיים נהג צעיר הנוהג על הרכב מידי פעם, שווה לבדוק אופציה להוספה חד פעמית של הנהג הצעיר/החדש בתשלום נמוך, כך תוכלו לחסוך הרבה כסף. עוד פרמטר, חשוב לדעת שיש פער במחיר בין זוג נהגים המורשים לנהוג לבין "כל נהג", ולכן אם רק שני נהגים נוהגים ברכב, אין טעם לשלם יותר.

 

טיפים לחיסכון בביטוח רכב

 

יש לכם עוד רכב בבית? מגיעה לכם הנחה

במידה ויש לכם רכב מהעבודה או רכב שהוא העיקרי בבית, מגיעה לכם הנחה נוספת. למה? כיוון שחברות הביטוח מחשבת סיכונים, ולכן אם קיים רכב נוסף שנוסעים בו בתדירות גבוהה יותר, יורד הסיכוי למקרה ביטוח, הרי בסופו של דבר "העומס" מתחלק בין שני הרכבים שלכם.

 

יש לכם מערכת התראה בפני תאונה? מגיעה לכם הנחה

התקנת מערכת כמו מובילאי ומערכות נוספות, מורידה בעשרות אחוזים את הסיכוי לתאונה, ולכן בעידוד משרד התחבורה מבוטחים המתקינים ברכבם את מערכות אלה יקבלו הנחה משמעותית בפוליסה. אם אין לכם מערכת כזאת, אולי שווה לבדוק אופציה להתקנה שאומנם יקרה, אך ההשקעה מוחזרת בהנחה של הביטוח תוך שנתיים בממוצע.

 

השתתפות עצמית

כדאי לדעת שהשתתפות עצמית גבוהה מוזילה לנו את הפוליסה, אך במקרה הזה ההוזלה לא תמיד שווה במקרה של תביעה. חשוב לדעת שהשתתפות עצמית סטנדרטית היא בממוצע 1,000 שקלים, ולכן כדאי לבדוק איזו השתתפות החברה מציעה, וכך למנוע הפתעות בהמשך.
לסיום, תמיד כדאי לבצע השוואת מחיר ולהימנע מחידוש אוטומטי של הפוליסה, בעיקר שכיום יש שלל אפשרויות וחברות המציעות ביטוח רכב בקליק, או לבצע השוואות מהירות בין כמה חברות ביטוח. חשוב להבין שחברות הביטוח עושות את המוטל עליהן ושולחות הצעה לחידוש הביטוח, קבלו אותה וצאו לבצע השוואת מחיר וכמובן התייחסו לכל הטיפים שנתנו, כך תוכלו לחסוך בעלויות.