השוואת מחירי ביטוח רכב

תוכן עניינים

מידי שנה עלינו לחדש את ביטוח הרכב. אנחנו מקבלים הודעה מהביטוח ואולי נציג מתקשר אלינו כדי לחדש… ואז אנחנו לא רוצים לצאת פראיירים ולשלם יותר, ויוצאים למסע השוואות כדי למצוא את המחיר הטוב ביותר. אז בואו נראה איך עושים השוואת מחירי ביטוח רכב נכונה, גם כדי לחסוך כסף וגם לקבל את הביטוח עם התנאים הכי טובים.
אז לפני שנתחיל, נסביר שאתם ממש לא צריכים להיות גאונים בביטוח כדי להשוות מחירים, אבל בכל זאת יש כמה דברים שחייבים לדעת רגע לפני שיוצאים למסע. אז לפני שמשווים ביטוח בין ים החברות הקיימות, קחו נשימה ארוכה ותעשו את זה כך:

 

רגע, איזה סוג ביטוח אתם צריכים?

ביטוח מקיף – הוא המרצדס של הביטוחים ומאפשר לכם ליהנות מביטוח מקיף הכולל צד ג', כיסוי לתאונה, גניבה, שמשות, שריפות והרשימה עוד ארוכה.

ביטוח חובה – ביטוח זה כשמו כן הוא, ועל פי החוק כל רכב בישראל חייב להיות מבוטח בביטוח חובה. מדובר על כיסוי המכסה תביעות גוף לנהג או לצד ג', כדוגמת הולכי רגל או נוסעים.

ביטוח צד ג' – ביטוח זה מתאים לרכבים ישנים יחסית שלא שווה לבטח אותם בביטוח מקיף, או שלא ניתן לבטח אותם במקיף עקב גילם הוותיק. ביטוח צד ג' מכסה נזק רכוש שנגרם לצד שלישי, לדוגמה אם נסעתם רוורס ופגעתם ברכב אחר.

זהו, עכשיו כשאתם יודעים איזה ביטוחים הרכב שלכם צריך, זה הזמן לצאת לשופינג בין חברות הביטוח ולמצוא את האחת שלכם. אלה הפרמטרים שכדאי לשים לב אליהם:

 

שירות טוב

מעבר למחיר טוב, חשוב שהחברה תהיה שם בשבילכם במקרה של תביעה, ולכן בררו את רמת השירות הניתן במקרה של תביעה, לדוגמה זמן מענה, זמן טיפול בתביעות ועוד.

 

השתתפות עצמית

את השתתפות זו תשלמו במקרה של תאונה, ויש לה השפעה על מחיר הפוליסה. לדוגמה, במידה וההשתתפות גבוהה, המחיר של הפוליסה יהיה נמוך, וכך גם להיפך. בכל מקרה, חשוב שלא להתפתות להשתתפות עצמית גבוהה על חשבון מחיר הפוליסה, זה לא שווה את זה בשעת אמת.

 

עם אלו מוסכים החברה עובדת

חשוב לבדוק את רשימת מוסכי ההסדר של חברות הביטוח, האם הם ברמה מספקת? מוכרים? בקרבת מקום המגורים שלכם? וכו'. פרמטר זה חשוב, כיוון שההשתתפות עצמית במקרה של מוסך הסדר תהיה נמוכה יותר ביחס למוסך פרטי.

 

איזה אחוז הוא טוטאל-לוס

עוד פרמטר שיש לבדוק הוא את האחוז שחברת הביטוח מגדירה את הרכב טוטאל -לוס. במקרה של תאונה, במקרה ועלות התיקון מעל 50-60% משווי הרכב, הרכב נחשב טוטאל-לוס. אולם, יש חברות שמדגירות מ – 60% ויש חברות שמגדירות מ- 50% שזה כמובן עדיף.

 

היקף הכיסויים

בדקו את יתר הכיסויים שחברת הביטוח נותנת כמו גבול אחריות, ליווי משפטי בתביעות צד ג', גרר ושמשות, רכב חלופי מהיום הראשון (במקרה של תאונה, גניבה וטוטאל-לוס) ועוד. כמו כן, יש לוודאי אילו אמצעי מיגון החברה דורשת, ייתכן ומדובר במערכות יקרות שלא שוות את המחיר.

 

השוואת מחירי ביטוח רכב

 

השוואת מחירי ביטוח רכב – סיכום

לסיכום, כאשר מבצעים השוואת ביטוחי רכב, חשוב מאוד לקחת בחשבון את כל הנתונים שהזכרנו, על מנת לבצע את הבחירה הנכונה ביותר. בכל מקרה, חשוב לדעת שלא תמיד המחיר קובע, ולעיתים שווה לשלם יותר לחברה איכותית שתהיה בשבילכם בשעת האמת.

 

מאמרים אחרונים:

מה היתרונות של מוסך הסדר מגדל?

איך לשדרג את המראה של הרכב?

חשיבות בחירת מוסך פחחות וצבע איכותי ואמין

תיקון פחחות וצבע לרכב – איך זה משפיע על שווי הרכב שלך?

טרנדים חדשים בעולם הפחחות וצבע לרכב

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מאמרים נוספים:

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

×