לוגו מרכז שירות בסגנון 2000

בהתאמה אישית: טיפים למציאת הרכב המושלם עבורך

תוכן עניינים

קשה לדמיין את החיים שלנו בלי הרכב, המשמש אותנו הן לצרכי עבודה והן בחיים האישיים. לאור תפקידו החשוב בחיינו, כאשר אנחנו מתכוונים לקנות רכב, חדש או יד שנייה, כדאי שנבחר את הרכב המושלם ביותר עבורנו. אז כיצד עושים זאת בדיוק? ריכזנו עבורכם כמה טיפים מועילים שיעזרו לכם למצוא את הרכב המושלם.

חשיבות בחירת הרכב המתאים ביותר

במציאות המודרנית של חיינו, לרכב יש תפקיד מרכזי בחיינו, כשהוא מאפשר לנו להתנייד בקלות, במהירות ובצורה נוחה במיוחד. מגוון השימושים שאנחנו עושים ברכב, בדרך לעבודה או בחזרה ממנה, בנסיעה לטיולים משפחתיים או לחברים, הופכים אותנו להרבה יותר מכלי תחבורה פשוט, כך שמעבר לפונקציונאליות של הרכב, חשוב לוודא שהוא יהיה נוח ומתאים לצרכים והמטרות שלנו, כך שנוכל ליהנות ולהפיק את המרב מהרכב.

מהם סוגי הרכבים הנפוצים ביותר?

לפני שנראה כיצד בוחרים את הרכב המושלם לך, כדאי שנכיר את סוגי הרכבים הנפוצים והפופולאריים ביותר בשוק הרכבים. כיום, ניתן למצוא מגוון חברות ומגוון דגמים של רכבים ובין סוגי הרכבים הנפוצים ביותר נמצאים:

 • רכבים משפחתיים: מבין מגוון הדגמים וסוגי הרכב השונים, קטגוריית הרכבים המשפחתיים היא אחת הפופולאריות והנפוצות ביותר. לרכבים המשפחתיים שימושים רב תכליתיים, המאפשרים להם להגיע לכל יעד, כאשר המאפיינים הבולטים של רכבים אלו הוא מקום מרווח ותא מטען גדול.
 • רכבי SUV: רכבי SUV הם בין הרכבים האהובים ביותר בישראל, כשהם מהווים שילוב מנצח של מראה חיצוני של רכב שטח יחד עם מראה מעוצב ומרשים. רכבי SUV נחשבים לרכבים נוחים מאוד לנהיגה, כאשר בין המאפיינים הבולטים שלהם נמצאים יכולת ומאפיינים של רכבי שטח (דוגמת הנעה כפולה 4X4), מנוע בעל נפח גדול ורמת גימור מעוצבת ויוקרתית.
 • רכבי שטח: רכבי שטח, המוכרים גם בשם ג'יפים, הם רכבים המיועד לנסיעה בתוואי שטח קשה ולא סלול. לרכבי השטח יש הנעה אחורית, מה שמעניק להם את העוצמה והיכולת לנהוג בדרכים ומסלולים מאתגרים.
 • רכבי מיני: רכב מיני הוא הרכב המושלם לצעירים וזוגות צעירים, הן בגלל גודלו והן בגלל טווח המחירים הנוח יחסית של רכבים אלו. רכבי המיני מיועדים בעיקר לנסיעות עירוניות. בין הדגמים הנפוצים של רכבים אלו נמצאים: קיה פיקנטו, טויוטה אאוריס ועוד.
 • רכבים חשמליים: אחת מקטגוריות הרכב שנמצאת במגמת עלייה מתמדת בשנים האחרונות, היא הרכבים החשמליים, הנחשבים לנוחים לתחזוקה וחסכוניים במיוחד, כשאחד היתרונות הבולטים שלהם הוא השמירה על איכות הסביבה, טסלה מודל 3 הוא הרכב המבוקש ביותר בקטגוריות הרכבים החשמלים.
הרכב המושלם לך

רכב חדש או יד שנייה?

אחת ההתלבטויות הנפוצות בהן אנחנו נתקלים כשאנחנו באים לבחור את הרכב המתאים ביותר עבורנו, היא השאלה האם עדיף לקנות רכב חדש או יד שנייה? אם נצא מנקודת הנחה שתקציב אינו מהווה שיקול בבחירה (שכן מטבע הדברים רכב חדש יעלה יותר מרכב יד שנייה), הרי שאין לשאלה זו תשובה ברורה וחד משמעית ועלינו לקחת בחשבון את היתרונות והחסרונות שיש לכם אחת מהאפשרויות:

קניית רכב חדש:

 • יתרונות: בדומה לכל רכישה אחרת, כולנו מעדיפים לרכוש רכב חדש מהניילונים, כאשר מלבד ההנאה מנסיעה ברכב חדש מהחברה, רכבים חדשים מגיעים עם מיטב השכלולים והקדמה הטכנולוגית, מערכות בטיחות מתקדמות והיסטורית תאונות נקייה.
 • חסרונות: אחד החסרונות המהותיים בקניית רכב חדש הוא נושא ירידת הערך, שעיקרה בשנים הראשונות שלאחר הרכישה.

קניית רכב יד שנייה:

 • יתרונות: לקניית רכב יד שנייה יש לא מעט יתרונות ברורים, כמו היצע ענק, ירידת ערך שולית ביחס לרכישת רכב חדש ועלויות ביטוח זולות יותר.
 • חסרונות: חסרונות כמו ירידה בבטיחות הרכב ובעיות מכניות הנוטות לצוץ במהלך השנים, הם בין החסרונות הבולטים הקיימים ברכישת רכב יד שנייה.

טיפים למציאת הרכב המושלם לך

לאחר שעשיתם את מגוון השיקולים והחלטתם על רכישת רכב חדש או רכב יד שנייה, הגיע השלב בו עליכם למצוא את הרכב המתאים ביותר עבורכם. מגוון החברות, הדגמים, תתי הדגמים, התכונות והמאפיינים של כל רכב ושלל נתונים נוספים, יכולים להפוך את משימת חיפוש הרכב המושלם למשימה מאתגרת במיוחד ובמיוחד בשבילכם, ריכזנו כמה טיפים מועילים:

 • הגדרת תקציב: הצעד הראשון שיעזור לכם למקד את החיפושים ולצמצם את האפשרויות הוא הגדרת מסגרת התקציב. הגדרת מסגרת התקציב תאפשר לכם להתמקד באפשרויות הרכב המתאימות ביותר לטווח המחירים שהגדרתם.
 • הגדרת צרכים ומטרות: בסופו של דבר, לרכב קיים תפקיד פונקציונאלי ברור, ובכדי שהוא ישרת אתכם נאמנה, עליכם לאפיין את הצרכים המדויקים ומאפייני השימוש שלכם. כך למשל, הרכב המושלם לצעירים לא יתאים לבעלי משפחות וג'יפ שטח פחות יתאים למי שנוהג בעיקר בדרכים עירוניות.
 • בדיקת השוק: שוק הרכבים הוא שוק תנודתי למדי, בו דגמים מסוימים נחשבים לפופולאריים בתקופה מסוימת ולאחר מכן מאבדים את מקומם לטובת דגמים אחרים. הכרת הדגמים, רמת האבזור והבטיחות של כל אחד מהדגמים, היצע וביקוש והיכרות עם המחירונים, תסייע לכם לבחור את הדגם המתאים ביותר עבורכם.
 • התייעצות עם מומחים: בתחום הרכב ניתן למצוא לא מעט אנשים מומחים, בין אם כאלו שזה התחביב שלהם ובין אם בעלי מקצוע מנוסים ומהימנים בתחום. התייעצות עם גורמים מומחים, יכולה בהחלט לסייע בבחירת הכיוון וקבלת ההחלטה הטובה ביותר עבורכם.
 • נסיעת מבחן: בין אם מדובר ברכב חדש ובין אם ברכב יש שנייה, הדרך הבטוחה והיעילה ביותר לבדוק שאכן מדובר ברכב שמתאים לכם בצורה המושלמת, היא פשוט לקחת אותו לנסיעת מבחן, להרגיש מקרוב את ביצועי הרכב, נוחות הנהיגה ולוודא שהוא אכן עונה על הציפיות שלנו.

אפשרויות מימון לרכישת רכב

במידה וכמה אלפי שקלים, או יותר, מפרידים ביניכם לבין הרכב עליו תמיד חלמתם, כדאי שתדעו כי ניתן למצוא כיום מגוון אפשרויות מימון לרכישת הרכב, כאשר בלא מעט מקרים ניתן אף להגיע עד ל – 100% מימון. כך או כך, לפני שפונים לקבלת מימון לרכב, יש לבדוק היטב את תנאי ההלוואה ובדגש על הריביות וגובה ההחזר.

מאמרים נוספים:

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

×